Машинна штукатурка у ванній кімнаті

By in ,
Машинна штукатурка у ванній кімнаті

Сьогодні для вирівнювання стін існує велика кількість сумішей. Коли мова йде про ванну кімнату, вибір скорочується до двох варіантів – машинна штукатурка у ванній кімнаті – це гіпсовий або цементний розчин, що обумовлюється підвищеною вологістю і різкими перепадами температур в цій кімнаті.

Цементна штукатурка

Склад цементного штукатурного розчину містить наступні компоненти: портландцемент (який служить сполучною речовиною), річковий пісок і пластифікатор. Сильними сторонами цього варіанту є:

1. Це універсальний розчин, який можна застосовувати в будь-яких умовах.
2. Може витримувати великі навантаження, найміцніший з усіх існуючих видів штукатурки.
3. Водяна пара не потрапляє під поверхню.
4. Довговічний і пластичний розчин.
5. Вартість доступна для більшості покупців.

Ще один плюс – це плинність протягом тривалого часу, тобто можна готувати велику кількість розчину. Але без грунтовки зчеплення з бетоном буде поганим. Також розчин довго сохне і збільшує вологість в приміщенні. Готова поверхня буде сірою і непоказною, а для фарбування доведеться шпаклювати. Для запобігання утворень дрібних тріщин потрібно додатково вводити в розчин фібру. Але більшість проблем можна вирішити, тому цементна штукатурка для ванної виглядає ідеальним варіантом.

Гіпсова штукатурка

Основою цього виду штукатурки є мінеральний порошок з класу сульфатів, більш відомий під назвою «гіпс». Після термічної обробки з нього виходить два види матеріалів: селеніт (гіпс) і алебастр, який має зернисті гранули. Крім гіпсу, до складу входять синтетичні або натуральні наповнювачі, що дозволяє підвищити міцність і знизити вартість. Для підвищення адгезії і пластичність додаються полімери. Плюсами використання штукатурки стануть:

1. Розчин легкий в експлуатації, що дозволить навіть без особливого досвіду якісно поштукатурити стіни.
2. Гіпсова шпаклівка не потребує фінішного шпатлювання, що дозволяє відразу виконувати фарбування або інші роботи.
3. Шар штукатурки може бути товщиною до 6 сантиметрів, що збільшує швидкість роботи.
4. Витрата розчину в порівнянні з цементним значно нижче.
5. Збільшується тепло- і шумоізоляція.

На жаль, є ряд недоліків. Основний – це пористість структури, несприятливий фактор при роботі у вологому приміщенні, адже вода буде вбиратися в структуру. У деяких випадках це стає причиною появи цвілі і грибка. Гіпс досить неміцний і не зможе тримати важку керамогранітних плитку. Крім того, він коштує дорожче цементу в два рази.

Таким чином, якщо в подальшому планується фарбувати стіни, можна використовувати гіпсову, але виключно на цементній основі.