Штукатурка і шпаклівка стін

By in ,
Штукатурка і шпаклівка стін

В ремонті багато людей стикаються з новими поняттями, які для них абсолютно невідомі. Штукатурка і шпаклівка – ці ті суміші, з якими доводиться рано чи пізно знайомитися кожній людині. Жоден ремонт не може обійтися без них, а що вони собою представляють ми і поговоримо далі.

Шпаклівка і штукатурка – це суміші для вирівнювання стін і стель. Сьогодні виробники пропонують великий спектр спеціальних складів штукатурки і шпаклівки для різних цілей: внутрішніх і зовнішніх робіт, протигрибкові, швидковисихаючі та інші. Але все ж їх головна мета – вирівнювати поверхні.


Шпаклівка. Ця суміш використовується для первинного вирівнювання, витягування поверхонь, зокрема з великими неточностями рівня. В’язка основа створюється такими компонентами, як гіпс, цемент, полімерні матеріалами. Найдоцільніше купувати готові суміші, так як приготувати їх самостійно практично неможливо. Існує кілька різновидів шпаклівки – для великих дефектів, таких як тріщини, подряпини і щербини, а також фінішні суміші, що роблять поверхню ідеально рівною і гладкою.

Відрізнити стартову і фінішну суміш дуже просто: перша має більш грубу структуру, тоді як фінішна м’якша, часто має ефект самовирівнювання.

Штукатурні склади створені для вирівнювання невеликих дефектів поверхонь, дрібних тріщин і відколів. До їх складу також входить гіпс, цемент, вапно. Як і шпаклівку, штукатурку можна наносити в кілька шарів, що забезпечує ідеально рівну поверхню. Головною відмінністю цих двох сумішей є технологія їх нанесення.

Штукатурку наносять в три етапи:

1. Набризкування. Для створення закріплює шару, який і приховує всі головні дефекти.

2. Середній шар наноситься досить тонко і виконує завдання грунтовки. Наносити подібних шарів потрібно кілька, щоб забезпечити вірний рівень і надати товщину.

3. Накривка – останній шар штукатурки.

Такі штукатурні основи, як “венеціанська”, фактурна і структурна мають свою, особливу технологію нанесення. Про неї зазвичай вказано на упаковках.

Перед кожним наступним шаром суміші стіни бажано обробляти ґрунтовкою. Про це рідко зазначено в інструкціях, але саме вона дозволяє створювати краще зчеплення і запобігає появі тріщин та сколів.

І штукатурка, і шпаклівка сохнуть однаковий час: для повного висихання і затвердіння першого шару потрібно дві доби. Кожен наступний шар висихає за 24 години. І якщо шпаклівку після висихання остаточного варіанту потрібно обробляти абразивами, то обштукатурену – ні.

Зазвичай штукатурять стіни для того, щоб в результаті поклеїти шпалери. Відповідно, навіть при наявності дрібних нерівностей їх вдасться приховати папером. Якщо ж стіни будуть пофарбовані – потрібно бути більш акуратними.

Хто повинен виконувати ці роботи вдома? Зазвичай ремонтні бригади беруть цілком прийнятні гроші за виконання подібних видів робот, ось тільки в прайсі вказують ціну за роботу на рівних поверхнях. А ось про такі деталі ціни, як штукатурка і шпаклівка в кутах, біля радіаторів та інших важкодоступних місцях зазвичай замовчується до моменту оплати. І такі місця можуть стояти в два рази дорожче.


У нашій компанії BRIGADIR такі “моменти” виключені, адже все прораховується відразу і ціна не змінюється до самого фінішу.

Leave a reply