Установка маяків під лазерний рівень

By in ,
Установка маяків під лазерний рівень

Штукатурка стін – це дуже складна робота, проведення якої без особливих навичок і досвіду стане досить важким завданням. Основоположним етапом в даному випадку є правильна установка маяків під лазерний рівень.
Ціна помилки буде досить високою, тому без досвіду краще не виконувати роботу самостійно, довірившись професіоналам. Неправильно виставлені маяки стануть причиною перевитрати матеріалу, кривих стін і, можливо, навіть відшарування нанесеного розчину.

Згідно з рекомендаціями професійних будівельників, що найбільш якісно штукатурні маяки встановлюються при використанні лазерного рівня. Це дозволяє значно заощадити сили і час, а результатом стануть ідеально рівні стіни без єдиного огріху.

1. Розмітка і підготовка основи

Це початковий етап, але він же один з найважливіших. Складається він з розмітки вертикальних ліній, на яких в подальшому будуть встановлені штукатурні маяки. Розмітка повинна починатися з кутів з наступним відступом в 30 – 40 сантиметрів.
Вертикальні лінії розкреслюють між ними на рівній відстані, але не повинні перевищувати довжину правила, яким буде виконуватися робота. Виконати цю роботу можна шляхом установки рівня в обраній на підлозі точки і включивши режим вертикальної лінії точно перпендикулярно стіні.
Лазер утворює промені, за якими потрібно прокреслити лінії маркером, приклавши попередньо правило або, наприклад, малярський маяк. Виконавши промальовування, слід просвердлити отвори на відстані в 30 – 40 сантиметрів при обліку, що верхнє має перебувати максимально близько до стелі.
Далі виконуються грунтувальні роботи, якщо вони не проводилися заздалегідь. Якщо ж попередні роботи були виконані, то слід видалити пил і вкрутити шурупи в дюбеля. Найкраще при цьому використовувати хороший шуруповерт.

Зверніть увагу! Шурупи слід вкручувати трохи глибше. Це робиться з того міркування, що в майбутньому витягнути їх буде набагато легше при необхідності, ніж точно вкрутити глибше на однаковій відстані.

2. Визначення нульової точки і закріплення маяків

Встановивши лазерний рівень точно посередині стіни, потрібно його включити таким чином, щоб промінь був паралельний поверхні стіни, але проходив в деякому віддаленні. В даному випадку допустимо відстань в 5 – 10 сантиметрів.
Точкою відліку, або нульовою точкою слід взяти виступ на стіні, найближче підходить до променю. Припустимо він на 1 сантиметр ближче, ніж решта плоскості. Це означає, що інші капелюшки саморізів потрібно підігнати під нього. Якщо виступ на 4 сантиметри, значить, потрібно їх підігнати на 4 сантиметри.
Але важливо не забувати, що поверхня повинна перекривати точку відліку після установки маяків, при цьому товщина маяка теж повинна бути врахована. Встановити точну відстань від капелюшки до променя буде значно легше, якщо виставити один шуруп на потрібну відстань (в розглянутому прикладі – це 4 сантиметри). Далі робимо позначку на викрутку і підганяємо інші шурупи по ній.

3. Закріплення маяків

Завершальний етап досить простий, але вимагає вправності і досвіду. Закріпити раніше встановлені маяки можна, використовуючи спеціальне кріплення «креммер» або ж звичайний гіпс. В цілому, останній варіант відмінно підійде, тому не слід витрачатися. Гіпс наноситься на рівних відстанях – близько 50 сантиметрів один від одного. А потім прикладаються маяки таким чином, щоб лягти на капелюшки шурупів. Важливо не забути звільнити верхню частину маяка від розчину.

Все, установка маяків під лазерний рівень завершена, можна приступати до штукатурки.