Пінополістирол – матеріал для теплоізоляції, що складається з рівномірної структури дрібних закритих осередків. Завдяки своїм теплоізоляційним властивостям дуже затребуваний в будівництві. Має свої позитивні і негативні сторони.
Плюси
1) Матеріал дуже добре зберігає тепло – для утеплення його не потрібно багато. Шар пінополістиролу по теплозберігаючих можливостям дорівнює цегляній кладці товщиною в пару метрів або дерев’яної стіни товщиною в півметра.
2) Стійкий до впливу вологи завдяки використанню в своєму складі полистерола – матеріалу, який при обробці утворює повітряні осередки, що не пропускають воду. Матеріал відмінно підходить і для гідроізоляції теж.
3) Пінополістиролу не страшні гниль, пліснява і грибки – він безпечний для здоров’я людини.
4) Теплоізоляційний матеріал стійкий до механічного впливу – він не деформується від стиснення.
5) Оскільки в процесі створення матеріалу утворюються повітряні осередки, пінополістирол володіє шумоізоляцією.
6) Матеріал має властивість до самозатухання. Може витримати температуру +80 градусів, а при більш високому значенні – просто стає м’якше.
7) Теплоізолятор не боїться навіть самих лютих морозів.
8) Пінополістирол – матеріал для теплоізоляції коштує зовсім недорого – його може придбати будь-який бажаючий.
9) Теплоізоляційний матеріал стійкий до хімічних реакцій з іншими елементами. На нього не впливають сода, сіль, гіпс, цемент, руберойд, вапно, бетон і спирт.
10) Пінополістирол екологічно чистий і нешкідливий для людей і навколишнього середовища.
11) У теплоізоляційного матеріалу тривалий термін служби, так як пінополістирол видобувається за допомогою екструзії, це гарантує йому гідні експлуатаційні якості. Теплоізолятор, не змінюючись, може витримати цілих п’ятдесят років служби.
12) Матеріал має дуже малу вагу, так як переважно складається з повітря. Для його транспортування і установки не потрібні додаткові помічники, а сам він не проявляє додаткового навантаження на стіни і перекриття.
13) Пінополістирол дуже зручно монтувати – з цим впорається навіть новачок. Для роботи не знадобиться спеціальне обладнання: різати матеріал і обробляти його межі можна звичайним монтажним ножем.
Мінуси
1. Хоча пінополістирол здатний до самозагасання, при температурі понад 210 градусів він запалюється і виділяє в повітря безліч небезпечних речовин.
2. Матеріал вразливий перед кислотами, розчинниками і лугами – вони гублять його структуру.
3. Щоб захистити утеплювач від щурів, мишей і комах, необхідно додатково застосовувати спеціальні засоби.
4. Без спеціально покриваючого шару матеріалу не витримати прямих сонячних променів.
5. При низькій щільності структури пінополістирол починає накопичувати в собі сконденсований пар, який при мінусових температурах починає замерзати і руйнувати матеріал.
Також ви можете замовити майстра або задати додаткові запитання.