Як правильно і швидко розрахувати геометрію стін

By in ,
Як правильно і швидко розрахувати геометрію стін

Професійний будівельник зобов’язаний в умовах теперішнього часу вміти правильно застосовувати геометрію стін при будівництві або ремонті приміщення. Але, навіть не маючи великого досвіду, можна перевірити цей показник після здійснення машинної штукатурки. Більш докладно як правильно і швидко розрахувати геометрію стін та проведення розрахунків можна дізнатися з цієї статті.

Стандарти рівності стін

Геометрія приміщення – це суто будівельна термінологія. Досить часто цим показником нехтують, вирішивши, що використання красивих дорогих матеріалів зможе перекрити дефекти самої поверхні.

Насправді, це далеко не правильний підхід. Так, є приміщення, де можна не слідувати за встановленими стандартами. Але найчастіше для забезпечення гарної і якісної роботи потрібно домогтися рівності поверхні. Ідеальний варіант – це форма паралелепіпеда або куба, коли стіни паралельні, а кути мають 90 градусів.

Але потрібно розуміти, що домогтися ідеалу практично неможливо. Стандартом вважається відхилення, що не перевищує 15 міліметрів.

Як перевірити геометрію стін?

В першу чергу потрібно виконати виміри довжини стін і накреслити схему, вказавши результати для кожної з них. Сенс дій в тому, що в результаті довжина повинна виявитися однаковою з урахуванням зазначеної вище похибки. Якщо вона помітно відрізняться, значить, кути апріорі не можуть бути прямими, і геометрія при роботі була порушена.

Далі потрібно виконати безпосередньо перевірку стіни. Для цього знадобляться математичні знання, отримані в школі. Спосіб досить простий, але в той же час ефективний. Називається він «3,4,5». З нижче наведеного опису можна зрозуміти, чому його назвали саме так. Для проведення вимірів потрібно мати маркер або олівець, а також будівельну рулетку необхідної довжини. Для виконання перевірки слід виконати наступні кроки:

1. До одного з кутів в приміщенні яке перевіряється потрібно докласти рулетку і розгорнути її на 3 сантиметри, 30 сантиметрів або 3 метри, все залежить від розміру приміщення. Зробити позначки маркером.
2. Аналогічна операція виконується з цим же кутом, але на іншу стіну. Але позначки робляться на відрізках 4 сантиметри, 40 сантиметрів або 4 метри щодо довжини стіни, що примикає.
3. Тепер потрібно провести діагональ між двома позначками. Відстань має дорівнювати 5. Якщо замір ведеться в метрах, то 5 метрів, якщо в сантиметрах, то 5 сантиметрів або 50 сантиметрів.

Якщо показник різниться від потрібного, варто повторити процедуру. Але якщо повторний замір також не дав потрібного результату, значить, геометрія порушена. Для проведення корекції потрібно використовувати штукатурку або ж виконати монтаж гіпсокартону.

Якщо результат виміру показав, що діагональ дорівнює потрібному показнику, значить, будівельники виконали свої роботи професійно, і геометрія приміщення повністю дотримана. Тобто можна приступати до наступного етапу ремонту.

Задати питання як правильно і швидко розрахувати геометрію стін.