Як правильно виставити кути під 90°

By in ,
Як правильно виставити кути під 90°

Використання маяків для вирівнювання стін має тривалу історію. Технологія постійно вдосконалюється і має безліч нюансів і важливих факторів. Проте, існують зручні методики, що дозволяють не застосовувати болісні для психіки будівельника шнурки і схили. Звичайно, мова йде про лазерний рівень який допоможе виставити кути під 90° максимально просто. Але нижче йтиметься про всіх популярних способах, щоб була можливість вибрати найбільш простий і зручний.

Загальні відомості

Незалежно від обраного способу потрібно виконати попередні роботи: видалити старе покриття, фарбу, шпалери, штукатурку та інші матеріали, що покривають цегляну кладку або бетон. Далі потрібно виконати ґрунтовку, а тільки потім починати штукатурку. Тут є кілька важливих моментів, які не можна залишати поза увагою:

1. Призначення штукатурних робіт. Маяки дозволяють задати вірну геометрію приміщення. Тобто всі кути будуть 90 градусів. Для цього найкраще використовувати металеві маяки, найбільш зручні і поширені. На ринку профіль представлений в двох варіантах 6 мм і 10 мм.

2. Вибір товщини профілю. При перепадах менше 30 мм досить профілю товщиною 6 мм, якщо перепади на стіні більше 30 мм, слід брати маячки товщиною 10 мм.

3. Вибір довжини маяків. Тут все просто, стандартна довжина становить 3 метри, якщо потрібно менше, слід скористатися ножицями по металу, відрізавши зайву частину. Якщо потрібно більше, то необхідна частина доставляється.

При висоті стель більше 3 метрів роботи значно ускладнюються, тому вартість послуг професійних будівельників буде коштує дорожче. Це слід враховувати, складаючи бюджет по виконанню ремонтних робіт.

Способи монтажу маячків

Для правильної установки маяків можна скористатися двома поширеними способами: шнур і бульбашковий рівень або використання звичайної рулетки і лазерного рівня. Нижче докладно описані обидва варіанти:

1. Перший варіант досить примітивний. Прямі кути виставляються шляхом застосування звичайного куточка, а шнури простягаються від одного кута приміщення до іншого. Звичайно, потрібно враховувати наявність нерівностей. За допомогою рівня положення шнурів відносно один одного вирівнюється. Перший маяк виставляється по вертикальному рівню, і вже від нього натягується шнур уздовж стіни для установки другого рівня. Крайка інших маячків повинна легенько торкатися до шнура. Відстань між маячками півтора метра, що дасть можливість використовувати правило довжиною 2 метри.

2. Використання лазерних рівнів нового покоління дозволяє відбити площину стін під кутом 90 градусів відразу в двох напрямках. Лазер дозволяє виявити всі вади і правильно виставити маяки. Для роботи досить встановити лазер в потрібний кут і встановити маяки відразу на дві стіни. Для монтажу маяків на потрібній відстані використовується рулетка.

Роботу можна починати після засихання штукатурної суміші. Важливо при виставленні профілів не зачепити рівень.

Майстри компанії BRIGADIR на професійному рівні можуть виставити кути під 90°.